Туристична агенція

Понеділок - п'ятниця: з 10:00 до 17:00 Субота та неділя: lock

проспект Грушевського, 13/1

м. Коломия 78200

Показати на мапі

Інформація стосовно закінчення термінів перебування у ЄС та інших країнах!

23.03.2020

Перевищення строку перебування: чи будуть проблеми в громадян України.

Багато громадян України зараз перебувають за кордоном і в силу різних причин не мають змоги повернутись додому. Що робити, якщо ви зараз знаходитись на території ЄС, а дозволений термін перебування на території іноземної держави спливає або завершився? До вашої уваги роз’яснення від МЗС України.

Проблеми перевищення дозволених строків перебування громадянами третіх держав було одним із питань порядку денного під час термінової зустрічі країн-членів ЄС 18 березня. Очікується, що результатом зустрічі має стати ухвалення Вказівок для держав-членів, в яких будуть роз’яснення, як діяти державам-учасницям Шенгенскої зони у випадках перевищення громадянами третіх держав дозволених термінів перебування.

Тим часом представники Європейського Союзу повідомили Представництво України при ЄС, що з метою уникнення паніки серед громадян третіх країн, які не можуть виїхати з ЄС до закінчення дозволених термінів перебування, співробітники прикордонної служби відповідної держави-члена ЄС можуть робити винятки та не застосовувати відповідні санкції. Але головна умова – факт, що таке перевищення відбулось з причини, яка не залежала від відповідної особи, має бути належним чином задокументовано.

Якщо існує ризик перевищення терміну дозволеного перебування в ЄС, або такий термін уже закінчився МЗС України рекомендує негайно звертатись до консульської установи в країні перебування електронною поштою. Електронні адреси всіх закордонних дипломатичних установ можна знайти на сайті МЗС України.

Інформація стосовно інших країн

МЗС України доручило всім закордонним дипломатичним установам України у світі провести переговори з компетентними органами країн перебування, щоб в разі перевищення громадянами України термінів дозволеного перебування через надзвичайну ситуацію  у зв’язку з пандемією, до таких громадян не застосовувались санкції.

У ситуації, якщо через коронавірус ви не можете залишити іноземну країну, а термін дії вашої візи завершується – необхідно повідомити про це українське Посольство чи консульство за місцем перебування та надати копії ваших документів та інформацію про ваше місце перебування.

На підставі отриманих даних, посольство звернеться до офіційних органів за місцем вашого перебування, з проханням надати вам допомогу у вирішенні адміністративних питань. Зокрема, продовжити строк перебування без накладення санкцій.

Детальну інформацію про продовження термінів перебування можна знайти на сторінках посольства чи консульства у країні перебування, наприклад інформація про Таїланд та Індонезію:

Консульства не відповідають на дзвінки чи до них неможливо додзвонитись?

На гарячі лінії МЗС України, які працюють цілодобово, надходять тисячі звернень. Тому час очікування може бути довшим, ніж хотілося би.

В умовах надзвичайної ситуації ми рекомендуємо обов’язково звертатись до посольств чи консульств електронною поштою. Наші співробітники по всьому світу працюють цілодобову і всі електронні повідомлення розглядаються.

Що робити, якщо ви перебуваєте за кордоном і не можете зв’язатись із консульством через перевантаженість гарячої лінії?

Зайдіть на сторінку посольства чи консульства України у вашій країні перебування. На ній ви знайдете адресу електронної пошти та посилання на сторінки у соцмережах. Ви можете написати своє звернення на цю адресу чи в повідомлення цих сторінок. Навіть на вихідних, ввечері чи вночі.

Для цілодобового реагування в умовах особливого режиму роботи видане спеціальне розпорядження МЗС України. Хоч і з чергою, але телефон гарячої лінії також продовжує працювати: +38 (044) 238-16-57.

Скільки коштує дзвінок на гарячу лінію МЗС України +38 (044) 238-16-57 з-за кордону?

За домовленістю між МЗС України та українськими мобільними операторами дзвінки з мобільних телефонів у роумінгу на гарячу лінію МЗС безкоштовні.

Що робити, якщо ви в цьому переліку не знайшли відповіді на питання, що вас турбує?

Звертайтесь до дипломатичної установи у вашій країні, на гарячу лінію МЗС України за номером +38 (044) 238-16-57 або напишіть електронний лист на цю пошту: cons_or@mfa.gov.ua.

Інформація оперативного штабу МЗС України щодо коронавірусу та ситуації з громадянами України за кордоном:

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень