Туристична агенція

Понеділок - п'ятниця: з 10:00 до 17:00 Субота та неділя: lock

проспект Грушевського, 13/1

м. Коломия 78200

Показати на мапі

10 цікавих фактів про Хорватію

27.12.2019

Хорватія – справжній рай для туристів, що цінують європейський рівень сервісу, незайману природу, м’який клімат і можливість відпочивати цілий рік. У теплу пору року тут чекають мандрівників чисті піщані пляжі, а взимку – запаморочливі лижні спуски, серед яких обов’язково є підготовлені схили для дітей. Цікаві факти про Хорватію – це добірка яскравих граней невеликої держави і можливість стати гостем одного з найвідоміших туристичних напрямків у Європі.

Факт 1. Золотий Мис – мінливість в природі

У Хорватії є безліч піщаних пляжів, але одним з найвідоміших вважається Золотий Мис, піщаною «косою» йде в море. Але найцікавіше полягає в тому, що відпочивши на його березі і приїхавши через час, його берег можна не впізнати. Справа в тому, що берегова лінія постійно змінює свої обриси, в залежності від того, в якому напрямку дме вітер або проходять підводні течії.

Факт 2. Хорватія – батьківщина краваток

Так, саме Хорватія подарувала світові моду на  краватки. Вперше про краватки дізналися французькі солдати, яким сподобалися хустки на шиях хорватів. Французи цікавилися: «Що це?», Але хорвати, не знаючи мови, брали питання на свій рахунок, вважаючи, що так французи запитували: «Хто ти?». Їм відповідали: «Хорват», – що і лягло в основу французької назви краватки «cravat».

Факт 3. Плямисті чотириногі друзі

Головні герої фільму «101 далматинець» – чотириногі собаки були виведені в Хорватії, а саме в області під назвою Далмація. Довести це виявилося досить просто, адже саме тут археологи виявили фрагменти кераміки, на яких були зображені білі в чорних плямах собаки. У наш час ця енергійна порода собак дуже популярна і знаходить своїх господарів у всіх куточках нашої планети.

Факт 4. Найменший населений пункт в світі

Хорватське місто Хум занесений в книгу рекордів Гіннеса за дуже незвичайне досягнення. Справа в тому, що це місто-фортеця вважається найменшим у світі і не тільки за розміром, а через кількість проживаючих в ньому людей. У 2001 році тут зафіксували всього 17 місцевих жителів, а в наші дні його чисельність збільшилася до 23 осіб. У чому причина такого низького рівня бажаючих в ньому жити невідомо, але це ніяк не позначається на величезному потоці туристів, охочих подивитися його визначні пам’ятки.